Якщо ми говоримо про втомлені набряклі ноги, то причини цього можуть бути різними, і для їх виявлення треба звертатися до фахівців. Після обстеження лікар може цілеспрямовано лікувати хворобу. Набряк може бути кардіальним, тобто серцевого походження, або розвиватися на фоні ниркової недостатності. Надмірна вага теж грає свою негативну роль. Ноги можуть набрякати при артритах. Набряки викликає також порушення лімфатичного відтоку, пов’язане з різними онкологічними захворюваннями, або після бешихових запалень.

Якщо ж набряк венозного походження, то може мати місце недостатність глибоких вен або підшкірних вен. Недостатність підшкірних вен виникає через те, що наявні в них клапани, які забезпечують рух крові від стоп ніг догори, тобто з периферії до центру, з різних причин не можуть впоратися зі своїм завданням. І тоді в нижній частині ніг накопичується венозна кров. Коли вени переповнюються кров’ю, вони розширюються і нога набрякає.

Звичайна людина не може сама встановити причину. Якщо у людини просто до кінця робочого дня стали набрякати ноги, у жінки до вечора чоботи стають занадто вузькими в ділянці голені – це вже привід звернутися до фахівця. Досвідчений флеболог, провівши обстеження судин ніг, простеживши, як вони працюють, вкаже причину і напрямок – до якого фахівця слід звертатися далі, якщо вени виявляться здоровими. Точний діагноз зазвичай встановлюється за допомогою ультрасонографії, а також оцінюючи загальний стан пацієнта, на підставі детального розпитування, тобто анамнезу. Обстеження триває 10-15 хвилин. Це не боляче і безпечно. А ось якщо нічого не робити, в разі набряку будь-якого походження, хвороба прогресуватиме і призведе до великих проблем.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VK