Найчастіше в клініку звертаються пацієнти, які страждають варикозним розширенням вен. Ті, хто помітив у себе зміни в стані здоров’я, бачать на ногах випираючі вени або помітили появу венозної сіточки. Великі проблеми при варикозі створюють також набряки на ногах. І коли людина бачить їх, вона також повинна йти на прийом. Це асиметричні набряки. На одній нозі набряк може бути більший, ніж на іншій, або його на іншій нозі зовсім немає. Також хвороби вен призводять до виразок, з якими самі пацієнти не можуть впоратися. Це запущений випадок і краще було б до такої стадії хвороби не доводити.

Є пацієнтки, які після вагітності помітили у себе зміни на ногах – у них з’явилися роздуті вени. Жінкам, у яких в роду вже були венозні захворювання, бажано, плануючи народження дитини, пройти консультацію. Під час вагітності виділяється особливий гормон – прогестерон, який потрібен в цей період. Він розширює гладку мускулатуру, а значить, і вени теж. Тому ризик захворіти венозною хворобою під час вагітності існує.

Пацієнти, у яких є генетична схильність, у кого в родині спостерігалася варикозна хвороба, а також люди, які ведуть сидячий спосіб життя, у яких є ожиріння, які за родом діяльності пов’язані з важкими фізичними навантаженнями, знаходяться в особливій групі ризику. Ряд інших причин також можуть викликати захворювання венозної системи.

Ситуація SOS

Обов’язково потрібно звернутися до лікаря, коли нога набрякла за короткий період часу, можна сказати раптово. Плюс, якщо є ще й біль у нозі. Буває так, що пацієнт встає вранці і бачить, що нога набрякла. Це може бути сигналом того, що є тромбоз глибоких вен, що дуже небезпечно для здоров’я. Тромб може відірватися і з потоком крові переміститися в легені, це вже дуже небезпечно для життя. При такій ситуації раптового набряку потрібно перевірити стан вен терміново, щоб виключити тромб.

Тромб може утворитися і в поверхневих венах. У цьому випадку також є набряк і шкіра змінює свій колір, є ущільнення на шкірі і почервоніння. В цьому випадку треба також обстежитися, бо тромб може врости в глибоку вену і створити також небезпечний стан для життя. Тромб потрібно вилікувати в будь-якому випадку. Якщо його не лікувати, він зіпсує стінки судини і буде діяти негативно на кровотік. Через тромб можуть утворюватися виразки, якщо він не був вчасно вилікуваний.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VK