Вік

З віком, вени втрачають еластичність, що призводить до їх розтягування. Клапани в венах можуть стати слабкими, і кров, яка повинна рухатися до серця, тече в зворотному напрямку, збільшуючи об’єм крові і тиск у венах, в результаті чого вени збільшуються і стають варикозними.

Вагітність

Вагітність збільшує об’єм крові в вашому тілі, але зменшує потік крові з ніг до тазу. Ця зміна кровообігу призначена для підтримки зростаючого плоду, але вона може призводити до неприємного побічного ефекту – збільшеним венам в ногах. Зміна гормонального фону під час вагітності також може грати роль у виникненні варикозу, оскільки відбувається зниження тонусу вен. Прийом гормональних медикаментів або протизаплідних засобів також сприяє розвитку варикозу.

Незручний одяг і взуття

Незручний, обтягуючий одяг, наприклад, вузькі джинси, може стати причиною появи варикозних сіточок. Не менш шкідливе вузьке взуття і високі підбори.

Умови праці та шкідливі звички

Варикоз можна назвати професійним захворюванням людей, які проводять робочі будні в стоячому положенні. Тривале перебування в одній позі, як стоячій, так і сидячій (сюди ж можна віднести і любов більшості сидіти нога на ногу) негативно позначається на стані вен.

Шкідливі звички, такі як паління і надмірне споживання нездорової їжі також є супутніми причинами для розвитку варикозного розширення вен.

Спортивні перевантаження

Надмірне фізичне навантаження – одна з причин появи варикозного розширення вен. При наявності схильності до варикозної хвороби перевантажувати ноги надмірними фізичними вправами не варто.

Зайва вага

Надмірна вага створює додатковий тиск на венах, що призводить до їх варикозу.

Спадковість

Ні для кого не секрет, що більшість захворювань передається генетично. Тому якщо ваші родичі страждали або страждають на цю хворобу, ви з високою ймовірністю можете бути в групі ризику.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VK