Варикозно – розширені вени на ногах – це тільки видима частина айсберга. Думати, що лікування полягає тільки в усуненні дефектів на шкірі – небезпечна помилка. Варикозна хвороба – прогресуюче захворювання. У своїй основі вона має, в більшості випадків, спадкову схильність. Це слабкість стінок судин або дефект венозних клапанів, які грають роль вентиля, який пропускає кров в область серця і не дає їй стікати назад.

Якщо на перших порах людина помічає лише зміну венозного «малюнка» на ногах, то прогресуючи, хвороба виражається також в набряках, відчутті важкості в ногах, судомах. Через деякий час шкіра на ногах ущільнюється, і покривається пігментними плямами, з’являється розпираючий біль в ногах.

 Якщо не лікувати варикоз, то згодом виникнуть трофічні виразки, які лікуються довго і значно погіршують якість життя хворого.

Можливі й більш серйозні наслідки. У варикозних вузлах можуть утворюватися тромби, тому що в них повільний кровотік. А за певних обставин, наприклад, при жаркій погоді, або під час перебування в сауні, при травмі ноги, коли циркуляція ще сповільнюється, тоді і стає для утворення тромбів сприятливе середовище. Може виникнути тромбофлебіт. Пацієнтів, яким лікарі ставлять цей діагноз, дуже багато приходить саме влітку. Це найпопулярніший діагноз, коли спека. Але, одна справа, коли тромб в нозі і вона болить і доставляє масу незручностей, і зовсім інша справа, якщо цей тромб відривається і через серце потрапляє в легені. Тоді хворий отримує дуже серйозне ускладнення – тромбоемболію легеневої артерії. Це виражається кашлем, утрудненням дихання і може також закінчитися смертю. Це, звичайно, не часто трапляється, але такі випадки були і вони можливі.

Небезпечним є й інший варіант. Якщо людина має дефект перегородки серця, а це можливо у кожної третьої людини (30% народжується з таким дефектом), то тромб може через серце «пролетіти» з потоком крові до головного мозку, тоді неминучий інсульт. Так що, недарма кардіологи відносять варикоз до факторів ризику, що при особливих обставинах становить загрозу життю людини.

У будь-якому випадку, якщо є якісь занепокоєння, не варто відкладати візит до лікаря.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VK