В першу чергу, в зону ризику входять малорухливі професії, ті, при яких людина переважно сидить або стоїть. Наприклад, бухгалтера або ті професії, які пов’язані з перебуванням у комп’ютера протягом усього робочого дня. У цих людей мускулатура на ногах не працює а, як відомо, це один з компонентів, який бере участь в процесі відтоку крові по венах. М’яз скорочується, здавлює вену і за принципом насоса качає кров. Якщо клапани здорові, вони справляються. Якщо ні, то виникають проблеми. Те ж саме відбувається при тривалій стоячій роботі. Особливо страждають кухарі, які працюють в жаркому приміщенні, банщики, прачки і т.д. Це підвищує ризик розвитку хвороби вен. Також в зоні ризику такі професії, як вчителі, перукарі – всі, хто багато часу проводить на ногах. Коло досить широке.

Крім того, до варикозу схильні ті люди, в роду яких були венозні патології. Адже, захворювання може передаватися генетично. Тому краще завчасно пройти діагностику. Особливо це стосується молодих жінок, які збираються стати мамами. Якщо в родині у найближчих родичів була проблема з венами, то треба обов’язково перевіритися, бо під час вагітності змінюється гормональний фон, змінюються умови відтоку крові в малому тазу і в ногах жінки в міру росту дитини. Це як раз той момент, коли патологія може себе проявити. Вагітність триває дев’ять місяців і весь цей час у флебологів, буквально, зв’язані руки, вони не можуть в цей період жінці ефективно допомогти. Тому, краще до настання вагітності проконсультуватися з лікарем.

І ще одна категорія пацієнтів, які схильні до ризику – люди, які страждають на надмірну вагу. Тобто, спосіб життя також впливає на схильність до захворювань. Також треба стежити за повноцінним харчуванням – вживати побільше овочів, фруктів.

Якщо є підозри або  якийсь дискомфорт – обов’язково зробити діагностику.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VK